The_Half_of_It_poster-tehvid.net
Ellie adlı kız arkadaşı Paul'a ayarlamaya çalıştığı kızdan hoşlanmaya başlayınca işler rayından çıkıyor.
end-of-the-century-tehvid.net
Ocho ve Javi adlı eşcinsel iki yabancı kendilerini aşkın ortasında buluyorlar.
Öne çıkan
marriage-story
Marriage Story, evli bir çiftin boşanma sürecini konu alır. Sürecin kolay bir şekilde sonlanacağını düşünen çift için olaylar istedikleri şekilde gelişmez.
before-midnight
Jesse ve Celine aradan geçen 9 yıllık bir sürecin ardından tekrardan karşılaşmışlardır. Bu kez yeni tatil adresleri Yunanistan'dır. Uzun yıllardır birbirini görmeyen jesse ve Celine'in bu süre zarfında hayatlarında birçok değişim yaşanmıştır...
muhteşem-gatsby-hd
Başarılı bir yazar olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Nick Carraway, eğlencenin ve gece hayatının merkezi konumundaki New York'a gelir ve burada milyoner Jay Gatsby ile tanışır. Bu tanışma Carraway'in hayatını bir anda değiştirir.
bay-evet
Bir Jim Carrey klasiği Bay Evet, her şeye hayır demeye alışmış, bu durum yakın çevresini rahatsız etmeye başladığı için aldığı bir karar sonrası bir yıl boyunca her şeye "Evet" diyen Bay Allen'in başına gelen hikayeleri konu alır.
before-sunset
İlk ve son görüşmelerinin ardından geçen 9 yılın sonunda Jesse ve Celine yine bir seyahat sırasında Budapeşte'de karşılaşırlar. İlk seferde olduğu gibi yine birbirine ayıracakları çok az zamanı vardır..
Öne çıkan
amelie
Amelie, hayata ve insanlara kendini adamış, insanların mutlu olması için çabalayan genç ve tatlı bir kadındır. Peki Amelie yalnızlığını fark edip, kendi mutluluğunu yakalamak için mücadele verecek mi?
life-is-beautiful
ilm, savaşın siviller üzerindeki yıkıcı etkisini en iyi aktaran filmler arasındadır. 3 dalda Oscar alan film aslında bize tüm olumsuzluklara rağmen, hayatın her daim bir ışık olduğunu anlatmaktadır. Bir babanın oğlu için yaptığı fedakarlıkları tüm doğallığıyla gözler önüne serer. Yahudi oldukları için oğluyla birlikte esir kampına götürülen baba, oğlunun durumu anlamaması ve kamptaki tehlikelere karşı oğlunu korumak için mizahı ve hayal gücünü mükemmel bir şekilde kullanır.
before-sun-rise
Viyana'ya seyahat amaçlı gelen ve tren yolculuğu esnasında tanışan iki genç Jesse ve Celine'in kısa sürede birbirlerine karşı hissettikleri derin duyguları anlatır. Bu süreç yalnızca bir gündür ancak yıllarca sürecek bir aşka ve özleme dönüşecektir.
forrest-gump
75 IQ'ya sahip bir Alabamalı bir çocuğun, tüm olumsuzluklara rağmen hedeflerini birer gerçekleştirmesini anlatan bir başarı hikayesi...Forrest Gump, bacakları olmayan sakat bir çocuktur. Bu nedenle çok büyük zorluklar çeken Forrest, hiçbir zaman yılmamış ve çok çalışmıştır.